İnternetten Kolay Para

İnternetten para kazanmak yeni bir kavram değil fakat dolandırıcılar yüzünden kötü bir şöhrete kavuşmuş durumda.

Ben de bu pusuya yatmış insanlarla çokça karşılaştım ve maalesef ki internette iş kurmaya başladığımda bir kaçının tuzağına düştüm. Bunların arasından sıyrılmak internette nefes alabilmek için doğru bir adım olacaktır.

Eğer siz de bunlarla karşılaştıysanız, kötü hissetmeyin ve yalnız olmadığınızı bilin. İyi olan taraf onların size sunduğu şeyin sizi kandıramayacağıdır. Sizin işiniz olayın aslına odaklanmaktır, gerçek çabayla para eden sonuçlar alacağınız bilgiye.

Fazladan para kazanmak istiyorum. İnternetten bunu yapmanın dürüstçe bir yolu var mıdır?

Ne şanslısınız ki bu yazıya rastladınız çünkü size cevabı söylüyorum : EVET

Her gün, bir zamanlar sizin yerinizde olan iyi ve dürüst insanlar internetten kendi işlerini yürütmektedir. İŞ kelimesine odaklanmanızı istiyorum. Bundan iyi bir para kazanmak için, gerçekten maddi sonuçları olacak şekilde çalışmanız gerekmekte.

Örnekler:

Eğer garsonsanız, insanlara yemek servis ederek para kazanırsınız. İyi hizmetinizin karşılığında bahşiş alırsınız.

Eğer ofiste yöneticiyseniz, insanlara göz kulak olarak ve şirketin isteyeceği şeyleri ürettirerek para kazanırsınız. Departmanınız başarılı oldukça siz de para kazanırsınız.

Eğer öğretmenseniz, ders planları hazırlar, her gün sınıfınıza gider ve öğrencilerinin derslerini geçebilmeleri için gereken bilgileri sağladığınızdan emin olursunuz. Öğrencilerinizi eğiterek para kazanırsınız.

İnternetten para kazanmak gerçek hayatta para kazanmaya benzer, para kazanmak için insanların istediği şeyleri üretmelisiniz.

Kişisel deneyimlerimden söyleyebilirim ki birçok insanın başarılı olduğu üzere internetten para kazanmanın üç çok popüler yolu vardır.

Satış Ortaklığı Yapabileceğiniz Bir Web Site veya Blog Oluşturun

Google’da herhangi bir konu hakkında araştırma yapın ve karşınıza çıkan web siteleri ve blogları inceleyin. Bazı web siteler yüzlerce sayfadan oluşabilecekken bazılarında sadece 5-10 sayfaya rastlarsınız. Çoğu sitede satış ortaklığı yapılan ürünlerin tanıtıldığını göreceksiniz.

Bu yöntem yapılması kolay olduğu için tercih edilmektedir. Bir konu hakkında araştırma yapın, web sitenizi veya blogunuzu oluşturun ve içerik ekleyin. Sonrasında Commission Junction, LinkShare, PepperJam veua Clickbank gibi siteler aracılığıyla bir ortaklık programına kaydolun. Sitenize ortaklık linkleri içeren linkler veya fotoğraflar ekleyin ve sitenize ziyaretçi çekmeye başlayın. internetten para kazanma

Ziyaretçiler ortaklık linkine tıklayıp satın alma işlemi yaptıklarında siz de satıştan bir pay alırsınız, buna gelende komisyon adı verilir. Çoğu durumda, genelde bu periyot bittiğinde 30 gün içerisinde çek olarak karşınıza çıkar .

Ziyaretçilerinizin araştırdıkları konular üzerine odaklanmış kaliteli bir içerik oluşturmaya dikkat edin. Ne kadar iyi bilgiler verirseniz, siteniz veya blogunuz o kadar ünlü olur, bu sayede de daha fazla ziyaretçi çekersiniz. Ziyaretçi sayısındaki artış çek sayınızdaki artış anlamına da gelir.

Kendi Bilgi Ürününüzü Yaratın

İnsanların internette genelde başarılı olduğu diğer bir alan ise bilgi ürünleri üretmek ve bunları e-kitap şeklinde satmaktır. Bu size bilgiyi toplama, okunabilir bir biçime getirme, bir web siteye yükleme, PayPal veya Clickbank yardımıyla ödeme alma ve sonrasında insanlara tanıtma açısından biraz çaba harcamanızı gerektirecek bir yöntemdir.

İçerik için sıfırdan başlayarak kendi bilgilerinizle bir şeyler oluşturabilir veya başkalarının sahip olduğu bilgi için para ödeyerek bunu kullanma hakkına erişebilirsiniz. Her ikisinde de, e-kitabınızı kendiniz satar ve bütün kazancı kendinize saklarsınız.

Eğer bu yöntemi seçerseniz, verdiğiniz bilgileri sadece belirlediğiniz kalabalık niş konusuyla sınırlamayın. İnsanlar her türden şeyi aratmaktadırlar. Küçük küçük bilgiler satarak iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Her zaman çok istekli bir grup sunduğunuz şeylere aç olacaktır. Sadece hedeflediğiniz grubun sizin sunacağınız bilgiye para verip vermeyeceği üzerine bir araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Değerli zamanınızı kimsenin istemediği bir ürün üreterek harcamamalısınız.

Kiralık Yazar

İnternet büyüdükçe ve daha fazla insan çevrimiçi oldukça web siteler, forumlar ve makaleler için içerik üretebilecek yazar talebi de artmaktadır. Çoğu insanlar yazarlığı sevmemekte veya yazarlığı sevip yazamamaktadırlar fakat sitelerine de ziyaretçi çekebilmek için içeriğe ihtiyaç duymaktadırlar.

Kiralık bir yazar olarak, yazım hizmetleri sunabilir ve insanlara istedikleri içeriği uygun fiyatlardan sunabilirsiniz. Fiyatınızı belirlemeden önce bu konuda araştırma yaptığınızdan emin olun. Bazı yazarlar olması gerekenden aza, çoğu ise fazlaya çalışmaktadır.

İlk başladığınızda daha düşük fiyatlar sunma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sonrasında güvenilirliğiniz ve müşteri sayınız arttıkça, fiyatları değiştirebilir ve uygun fiyatı belirleyebilirsiniz.

Çevrimiçi müşterileriniz için metin yazmak disiplin ve teslim tarihlerini kaçırmamayı gerektirir. Eğer profesyonel bir davranış gösterirseniz,  sayfasına içerik sunmanız için size para ödeyecek müşterileri er zaman bulabilirsiniz.